opona Michelin PILOT SPORT PS2 295/35R20 105Y
producent:Michelin
model bieżnika:PILOT SPORT PS2
szerokość:295
profil:35
średnica:20
indeks nośności:105
indeks prędkości:Y
przeznaczenie:samochody osobowe
sezon:opony letnie
  • C opór toczenia
  • B hamowanie
  • 74 dB poziom hałasu

sprawdź cenę!

Opony Michelin PILOT SPORT PS2 295/35R20 105Y produkowane są przez firmę Michelin i przeznaczone są do samochodów osobowych. Michelin PILOT SPORT PS2 295/35R20 105Y, jak i wszystkie opony z serii PILOT SPORT PS2, mogą być używane w okresie letnim.

Szrokość opony wynosi 295 mm, profil 35. Opona Michelin PILOT SPORT PS2 295/35R20 105Y może być montowana na felgach o średnicy 20".

Indeks prędkości to Y, co oznacza, że pojazd wyposażony w opony Michelin PILOT SPORT PS2 295/35R20 105Y może poruszać się z maksymalną prędkością 300 km/h.

Indeks nośności to 105. Nacisk na oponę Michelin PILOT SPORT PS2 295/35R20 105Y może wynosić maksymalnie 925 kg.

W testach oporów toczenia opony Michelin PILOT SPORT PS2 otrzymały wynik C, co oznacza, że samochód wyposażony w opony Michelin PILOT SPORT PS2 zużywa średnią ilość paliwa.

W testach przyczepności opony Michelin PILOT SPORT PS2 uzyskały wynik B. Oznacza to, że opony mają krótką drogę hamowania.

Opony Michelin PILOT SPORT PS2 w testach hałasu uzyskały wynik 74 dB, co oznacza, że jest to opona o średniej głośności.

Opony Michelin Pilot Sport 2 dedykowane są do samochodów o wysokich osiągach oraz dużych mocach i pojemnościach silnika. Przeznaczone są do sportowej jazdy przy standardowej eksploatacji.

właściwości bieżnika PILOT SPORT PS2

Asymetryczna rzeźba bieżnika zwiększa skuteczność na mokrej nawierzchni, nie ustępując w niczym zachowaniu na suchej drodze. Kierunkowy bieżnik zapewnia precyzyjną kontrolę oraz stabilność jazdy, a także szybszą reakcję na zmianę prędkości. Wzór opony z licznymi kanałami optymalizuje odprowadzanie wody przy dużej prędkości. Budowa bieżnika gwarantuje wysokie parametry trakcyjne w każdych warunkach pogodowych.

W serii zastosowano technologię VCP (Variable Compact Patch), która odznacza się bardziej płaskim profilem bieżnika i większym obszarem styku opony z nawierzchnią, co zapewnia wolne i jednolite zużycie bieżnika. Dzięki wykorzystaniu systemu BAZ (Banded At Zero) wnętrze opony wzmocnione jest podwójnym stalowym opasaniem. Ma to zapewnić lepszą stabilizację bieżnika przy wysokich prędkościach oraz ochronić go przed zbyt szybkim zużyciem oraz uszkodzeniami. Opona podzielona jest na dwie strefy. Wewnętrzna część opony to trzy centralne żebra obwodowe różniące się między sobą kierunkiem i ilością nacięć, oraz cztery kanały wzdłużne, które zapewniają precyzyjną kontrolę nad pojazdem, szybszą reakcję na ruchy kierownicą, pewne hamowanie oraz doskonałe odprowadzanie wody. Zewnętrzna krawędź posiada szerokie i solidne klocki barkowe o poprzecznych nacięciach, które zapewniają stabilność i przyczepność samochodu podczas pokonywania zakrętów. System kanałów i nacięć bieżnika zapewnia doskonałe odprowadzanie wody, oraz maksymalną ochronę przed utratą przyczepności na mokrej nawierzchni. W niektórych rozmiarach opona posiada rant chroniący felgę - na całym obwodzie takiej opony w dolnej części ścianki bocznej i powyżej felgi koła jest umieszczony gumowy profil, który tworzy strefę buforową chroniącą felgę przed otarciem np. o krawężnik. Opona dostępna jest także w wersji runflat. Ponieważ jest to opona kierunkowa należy zwrócić uwagę na prawidłowe jej założenie.

Wykonane są z zaawansowanej technicznie mieszanki gumy LMA (Life Maximized Adherence) z dodatkiem krzemionki i sylikatowych komponentów podobnych do tych, które wykorzystywane są produkcji opon wyścigowych. Mieszanka podzielona jest na dwie warstwy. Część wewnętrzna składa się niemal wyłącznie z komponentu Silika, zaś zewnętrzna z mieszanki wzbogaconej krzemionką i pozostałymi składnikami. Zastosowany materiał zapewnia odpowiednią sztywność bieżnika w szerokim zakresie temperatur. Sprawia też, że opona jest bardziej odporna na uszkodzenia i ścieranie, co przedłuża żywotność opony.

bezpieczeństwo opon Michelin PILOT SPORT PS2

Duża sztywność bieżnika oraz zwiększona powierzchnia kontaktu z podłożem zapewnia skróconą drogę hamowania, zwiększając zarazem precyzję przenoszenia sił na nawierzchnię nawet przy wysokich prędkościach.

Zapewnia gwarancję bezpieczeństwa, komfortu, cichej i stabilnej jazdy, oraz precyzję kierowania, nawet przy prędkościach rzędu 300 km/h. Warto dodać, że opona Pilot Sport 2 była w 2010 roku najszybszą oponą na rynku, i pobiła rekord świata prędkości na Bugatti Veyron, osiągając prędkość ponad 400 km/h.

Oponę Pilot Sport 2 cechuje doskonałe prowadzenie zarówno na mokrej jak i na suchej nawierzchni, oraz bardzo dobra przyczepność. Seria zapewnia także wysoki komfort jazdy dzięki budowie bieżnika ograniczającej hałas.

Kierunkowe kanały zbliżone budową do tych stosowanych w Forumule 1 i liczne nacięcia bieżnika zapewniają lepszą przyczepność na mokrej drodze oraz zmniejszają ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Zwiększają również odporność na podsterowność związaną z wchodzeniem w zakręt podczas deszczu.

ekonomia

Opona nie posiada ekonomicznych właściwości zmniejszających zużycie paliwa.

zobacz pozostałe opony letnie i całoroczne Michelin w rozmiarze 295/35R20 do samochodów osobowych

  1. letnie Michelin Pilot Super Sport 295/35R20 101Y opór toczenia: E hamowanie: B poziom hałasu: 73 dB Opony do jazdy z prędkością maksymalną 300 km/h. Maksymalne obciążenie opony 825 kg.
  2. letnie Michelin Pilot Super Sport 295/35R20 105Y opór toczenia: C hamowanie: B poziom hałasu: 73 dB Opony do jazdy z prędkością maksymalną 300 km/h. Maksymalne obciążenie opony 925 kg.

dodaj opinię o oponach Michelin PILOT SPORT PS2 295/35R20 105Y

comments powered by Disqus

Ta domena jest na sprzedaż - info@sohaus.pl